společnost

„Jsme tvůrci systému bezpečných (inteligentních) přechodů. Vyvinuli jsme vlastní zemní LED návěstidlo, které splňuje naše náročné požadavky na bezpečnostní prvky v dopravě. U nás máte jistotu, že jednáte se skutečnými odborníky.“

Naše mise za bezpečnější a klidnější dopravu začala v roce 2004, kdy byl po vzoru letištní techniky realizován první projekt využívající zápustná LED návěstidla ke světelnému označení přechodu pro chodce. Jednalo se o systém pasivní bezpečnosti 1. generace. Již o rok později, v roce 2005, byl systém rozvinut přidáním funkce detekce aktuálního výskytu chodce na přechodu. Tak jsme začali pro zvýšení bezpečnosti chodců, a pro celkové zklidnění dopravy, využívat aktivní systémy bezpečnosti 2. a 3. generace.

Začátkem roku 2007 jsme se rozhodli, že v souladu s naším posláním – poskytovat kvalitní a spolehlivé služby v oblasti zajištění bezpečné a klidné dopravy – uděláme další významný krok kupředu. Vyvinuli jsme vlastní LED návěstidlo (původní model PDS-200 byl předchůdcem dnes používaného PDS-400), které přesně odpovídalo našim potřebám a vizím ohledně bezpečnosti v dopravě. První prototyp byl vyroben začátkem roku 2007 a již v polovině téhož roku nahradil v našich aplikacích všechny doposud dovážené produkty.

V roce 2007 také vznikla samotná společnost PDSystem s.r.o., která navázala na předchozí činnost zakladatele a majitele, pana Ing. Jaroslava Látala, MBA. V současné době jsou naše bezpečnostní prvky a systémy využívány po celé České republice a od roku 2013 také v zahraničí. U nás si v tomto oboru stále držíme prvenství. Máme za sebou více než 70 realizací a o našich úspěších se můžete přesvědčit ve vybraných referencích.

Od svého vzniku prošly naše systémy a produkty nepřetržitým vývojem tak, abychom vám dokázali nabídnout vždy nejlepší kvalitu, spolehlivost a dlouhou životnost. Aplikace mají široké možnosti využití. Od již zmíněných bezpečných přechodů pro chodce, až po vedení dopravy v tunelech, na křižovatkách, u železničních přejezdů bez závor nebo na cyklostezkách.